Na zmrzlinu ...
S dětmi jsme si dnes zašli na zaslouženou zmrzlinu. A protože nám bylo horko, díky kouzlům umělé inteligence jsme si ji rovnou „vychutnali“ na krásné písečné pláži u moře. 🍦🌊 5.B + H.V. a L.D.

Loučení s 1. st. - 5. B si vyrobila originální vzpomínková trička
Pět let na prvním stupni uteklo jako voda. Žáci třídy 5. B se rozhodli, že se s touto důležitou životní etapou rozloučí něčím, co jim bude toto období stále připomínat. A místo klasických kupovaných suvenýrů vsadili na vlastní kreativitu a týmovou práci. Vytvořili si originální třídní trička, která jim budou navždy připomínat společně strávené chvíle v lavicích na 1. stupni. Všechna trička jsou originál, všechna jsou krásná, všechna jsou jedinečná - stejně jako jejich autoři ❤️ 5. B + L. D. + H. V.



Branný závod s tematikou hasičské všestrannosti

Horké zážitky z Olejomlýnského parku
Na závěr školního roku jsme si opět dopřáli příjemné dopoledne v Olejomlýnském parku, kde pro nás ve spolupráci s Městskou policií Jirkov připravili program zaměřený na dopravní výchovu. Děti si nejprve vyzkoušely jízdu na koloběžkách na dětském dopravním hřišti a zároveň si prakticky procvičily znalost dopravních značek a pravidel silničního provozu. Pod vedením pana strážníka se učily správně reagovat na různé dopravní situace a ověřily si, jak dobře znají pravidla bezpečného pohybu na komunikacích. Po sportovním výkonu jsme vyhledali příjemný stín u rybníka, kde jsme si odpočinuli od horkého červnového počasí a před návratem do školy jsme si ještě zahráli několik našich oblíbených třídních her a užili si společné chvíle plné smíchu a pohody. Celé dopoledne jsme si velmi užili a děkujeme Městské policii Jirkov za zajímavý a poučný program. Přesto bychom rádi připojili jednu připomínku. V areálu dopravního hřiště i v celém parku bohužel chybí aspoň jednoduchý přístřešek, kde by se děti mohly schovat před silným sluncem a v klidu vyslechnout pokyny i závěrečné hodnocení pana strážníka. Zároveň jsme postrádali možnost využití toalety, protože v blízkém okolí není žádné sociální zařízení. Jinak si ale odnášíme hezké zážitky, ale také nové poznatky, které nám pomohou být bezpečnějšími účastníky silničního provozu. 🚲🛴☀️. JK, 4.B


Čtvrťáci v akci aneb jak jsme si osedlali koloběžky
V pátek 19. června se Olejomlýnský park v Jirkově proměnil v centrum dopravní výchovy. Městská policie Jirkov zde v rámci svého bezpečnostního programu připravila pro žáky čtvrtých tříd dopoledne plné praktického učení a zábavy. Hlavním dějištěm se stalo místní dopravní hřiště, kde si děti mohly vyzkoušet, jaké to je být aktivním účastníkem silničního provozu. Místo školních lavic tentokrát děti osedlaly koloběžky a vyrazily na trať. Cíl byl jasný: naučit se zvládat nástrahy provozu bezpečně a s přehledem. Všem čtvrťákům se to podařilo a za to jim patřilo ze strany městských strážníků velké poděkování. AF + JK.












