Žáky naší školy navštívily housličky

Když se řekne KRK, TRUP, KOBYLKA, STRUNÍK se ČTYŘMI STRUNAMI, SMYČEC a KALAFUNA, tak žáci naší školy již vědí, že se jedná o krásný romantický hudební nástroj - HOUSLE. Do 3.A, 3.B, 6.A, 6.B, 7.A, 7.B a 8.B zavítaly housličky spolu se studentkou na praxi, která všem žákům odprezentovala veškeré informace a zajímavosti o nástroji, jehož krásný zvuk si oblíbili i skladatelé velkých jmen, jako třeba W. A. Mozart, A. Vivaldi, A. Dvořák či J. Suk. Děti si mohly housle prohlédnout i zblízka, což by jim třeba takový Pavel Šporcl nebo Niccoló Paganini nedovolili. V samotném závěru jim praktikantka klasické i moderní melodie zahrála a bylo hezké sledovat naše holky i kluky, jak je celá hodina hudební výchovy bavila. To jsem zvědavá, který nástroj nás navštíví příště. Že by varhany??? AF.