Originální divadlo

Velmi děkuji našim čtvrťákům za hezký zážitek v podobě divadelního představení. Obě třídy v hodině pracovních činností s chutí tvořily nejrůznější "loutky", aby vyzkoušely hereckou profesi. Bylo nádherné sledovat nadšení při vymýšlení příběhů, vybírání postaviček ze "skladu loutek", ochotu držet oponu a hlavně vtipná vystoupení. Užili jsme si legraci a zapomněli na všechny starosti. Jana Kužminská

Vzpomínka na prázdniny očima 4. B

Šesťáci si zvykají na druhý stupeň

Přechod na druhý stupeň je v životě žáka základní školy důležitou a mnohdy nelehkou událostí. Pro letošní šesťáky je navíc složitější tím, že jim "prvostupňový život" skončil nečekaně již na jaře, a to doslova ze dne na den. Také proto absolvovala 6.A jen několik dní po návratu do školy tzv. adaptační pobyt se spoustou aktivit, her a úkolů, jejichž cílem bylo vzájemné poznání a upevnění dobrých vztahů v kolektivu. Kromě toho jsme si užili spoustu zábavy ve školním bazénu, opekli jsme buřty a užili si kino s přespáním v tělocvičně. Tak milí šesťáci, ať společně vykročíme do druhé části života na základní škole tou správnou nohou. MB

Předávání cambridgeských certifikátů aneb Jak jsme šli na kobereček

Půl roku jsme do školy chodili dřív než ostatní nebo naopak odpoledne dělali úkoly navíc. Půl roku jsme četli, psali, poslouchali a konverzovali, a to dokonce i během covidového přerušení výuky. A teď jsme za to šli na kobereček. Proč? Abychom si převzali celosvětově uznávané cambridgeské certifikáty v kategoriích od Starters po středoškolskou úroveň PET. Tak takový kobereček si necháme líbit! Chcete-li jít do toho s námi a zlepšit se v angličtině, více informací o letošních kroužcích najdete zde: (http://www.medou.cz/kurzy-pro-zs-ss.php)

1. A zdraví rodiče, vše je O.K.

Ranní slzičky v očích brzy zaschly, ve třídě již panovala všeobecná pohoda. Nejdůležitější dotaz dne od žáčka z 1. A: "Pane řediteli, proč máte tak málo vlasů?" 

1. B zdraví své rodiče - nic nám neschází!

V úterý 1. 9. 2020 začínáme ... hola, hola, oblíbená škola volá!

Ahoj! Mladí pánové a slečny z deváté třídy již naposledy zahájí školní rok na své základní škole, do 1. A a 1. B přijdou noví nadějní žáčci, které společně s paní starostkou přivítáme. A pokud milí rádcové neodvolají, co odvolali a bude platit, co neplatilo ... tak bez roušek. Hurá!!! Školní rok 2020/2021 bude "otevřen" v běžném pracovním režimu, jen si dáme větší pozor na hygienu rukou a budeme se chovat obezřetně. Ve škole vás přivítá nová pracovnice školní hygienička paní Covidka, která si už s virózami poradí, co nezmohou svaly, zažene svými čáry a pro jistotu má u nohou moderní prostředky pro realizaci výuky na dálku, sáňky samochodky už roznesly spousty úkolů. 1. 9. 2020 bude škola otevřena v 7.40 pro žáky 2. až 9. tříd, v tento den můžete vynechat šatny, nepřezouváme se, pro prvňáčky si ven před školu přijde paní učitelka třídní. Výměna prázdninových zážitků bude trvat zhruba 1 hodinu a v 8.45 již budete moci jít domů.

Pěkné prázdninové volno s knihou ...

                        

Ahoj děti ... doba covidová snad končí a v září to rozjedeme ...

5. A se pomalu loučí s 1. stupněm.