Učíme se slovíčka poslepu!
Ve třídě 3. B jsme si užili netradiční hodinu angličtiny zaměřenou na slovní zásobu ovoce a zelenina. Nejprve děti přiřazovaly anglické názvy ke správným druhům ovoce a zeleniny. Poté přišla na řadu ochutnávka – se zavázanýma očima poznávaly jednotlivé potraviny a anglicky říkaly, co právě jedí. Největší zábava ale nastala ve chvíli, kdy se role obrátily a na řadu přišla paní učitelka. Každý si mohl vybrat jednu dobrotu a nechat ji hádat. Děti si tak procvičily nejen slovní zásobu, ale také komunikaci v angličtině, spolupráci a smyslové vnímání. Hodina byla plná smíchu, překvapení a nových slovíček. A jak se ukázalo, učit se anglicky může být opravdu chutné! 🍎🥒🍇🥕 LČ


Od hladiny Temže i z ptačí perspektivy
Červnový zájezd do Londýna nabídl účastníkům pár tradičních i nevšedních pohledů do tuto metropoli. Hned po příjezdu jsme od hladiny Temže počítali mosty, pod kterými proplula naše loď, včetně slavného Tower Bridge. Odpoledne jsme se na řeku a přilehlé budovy parlamentu mrkli "londýnským okem" z nadhledu 130 metrů. Hostitelské rodiny nám umožnily nahlédnout, jak je Británie multikulturní a co její obyvatelé mívají na talíři. Na závěr jsme se ze střechy jednoho mrakodrapu přesvědčili, jak se v Londýně propojuje moderní architektura s tou tradiční. Krátká závěrečná anketa, co se účastníkům líbilo nejvíc, neměla jednoznačného vítěze. Spíše potvrdila, že každý si mezi navštívenými atrakcemi našel tu svou - někdo filmová studia Warner Bros., jiný zase hrad Windsor. Všichni se pak shodli, že nejméně příjemné bylo čekání ve frontách. Ale i to k britské metropoli tak nějak patří, že? MŠ

Vlakem do Teplic
9 .A se vydala vlakem do Teplic. Na nádraží v Jirkově si žáci sami koupili zpáteční jízdenky a vyrazili jsme společně i s paní asistentkou Nikčou do víru severočeského lázeňského města. Část deváťáků čeká od září dojíždění na SŠ např.: do Mostu, Kadaně, tak jsme trénovali různé situace a orientaci na nádraží. Cesta rychlíkem utíkala svižně. Cestou jsme sledovali krásy i nepříliš hezké části našeho kraje. Nově zrekonstruované nádraží Teplice nás mile překvapilo. Prošli jsme se, seznámili jsme s historií lázeňství. Kolem divadla jsme se dostali k lázeňskému domu Beethoven, regionálnímu muzeu až do zámeckého parku, který jsme prošli. Žáci dostali rozchod v nákupním domě, kde se najedli. Zpátky jsme jeli menším osobním vlakem. Počasí příjemné bez deště. Máme před sebou společné poslední dny školy. IS



Za včelkami na farmu u Úštěku
Společně s našimi kamarády ze 2. A jsme se vydali na nezapomenutelnou exkurzi na včelí farmu nedaleko Úštěku. Čekal nás den plný nových zážitků, poznávání a dobrodružství. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života včel a práce včelaře. Každý z nás si mohl vyrobit vlastní svíčku z pravého včelího vosku a ti nejodvážnější si vyzkoušeli také skutečnou včelařskou kombinézu s ochranným sítem. Velkým zážitkem bylo držet v ruce trubce nebo si zblízka prohlédnout rám plný pilných dělnic. Ani deštivé počasí nám nedokázalo pokazit dobrou náladu. Užili jsme si společné chvíle na hřišti, pochutnali si na dobrotách, které nám s láskou připravily maminky, a celý den jsme si naplno užili. Domů jsme se vraceli sice trochu promoklí, ale zato plní nových vědomostí, zážitků a krásných společných vzpomínek. Děkujeme panu řidiči, že nás bezepečně zavezl tam i zpět, a také rodičům za výborné občerstvení. Na tento den budeme ještě dlouho vzpomínat! Žáci 1. B a 2. A se svými paní učitelkami. MF /foto M. Braunová/



Oranžový minivolejbal
V pátek 5. 6. se uskutečnil poslední turnaj tohoto školního roku ve volejbale. Tentokrát přišli našim sportovcům fandit spolužáci ze 3. B a protože fandili úžasně, Ondra a Ota si zaslouženě odnesli domů medaili nejvyšší- zlatou! Všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu a budeme se těšit na další turnaje! J.H.


Škola v přírodě
3 .A a 3. B zdraví z Levína. Sluníčko hřeje,☀️ výborně vaří😋 a užíváme si! J.H. a L.V.

Rozlučka 9. B ve Vrskmani
Žáci 9. B si užili svou závěrečnou rozlučku. Akce proběhla v prostoru před Benders Arénou ve Vrskmani, kde nám manželé Müllerovi připravili skvělé zázemí. Společně jsme vyrazili na procházku do přírody, zasportovali a zahráli si řadu her, poseděli u ohně, opekli buřty a přenocovali ve stanech na travnaté ploše poblíž arény. Velkým zážitkem bylo večerní bruslení s vlastním hudebním doprovodem, které se protáhlo do pozdních hodin. Na brusle se odvážně postavily i děti, které na nich dosud nestály. Přestože nám počasí nebylo vždy úplně nakloněno, nenechali jsme si jím pokazit náladu a společně si užili příjemné chvíle, na které budeme dlouho vzpomínat. Manželům Müllerovým děkujeme za ochotu, vstřícnost a perfektní zázemí. MFo




5. B mezi zvířaty
Školní výlet do Zooparku Chomutov byl příjemným zpestřením závěru školního roku. Viděli jsme hodně krásných zvířat, ale největší zájem vzbudili koně a opice, u kterých jsme se zastavili na delší pozorování. Součástí dne bylo také hraní na hřišti, odpočinek a společné sdílení svačin. Celý výlet probíhal v dobré náladě a odnesli jsme si dost hezkých zážitků. 5.B + L.D. a H.V

Mezinárodní kuchyně ve 4. B
Žáci ze 4. B si v hodině angličtiny nedávno vyzkoušeli další netradiční projekt. Tentokrát na téma „Světová kuchyně“. Na chvíli opustili klasické školní lavice a proměnili svou učebnu v opravdovou restauraci. Děti v každém týmu musely nejprve společně vymyslet a výtvarně zpracovat vlastní menu. Potom si z domova přinesly věci ze svých dětských kuchyněk. Na stolech tak nechyběly plastové talířky, příbory, hrnce ani makety nejrůznějších potravin z celého světa. Žáci se rozdělili do několika týmů - z některých se stali šéfkuchaři, druzí si vyzkoušeli náročnou práci číšníků, zbytek třídy představoval hladové hosty. Kuchaři „vařili“ podle připraveného jídelního lístku, číšníci s úsměvem obsluhovali hosty a hosté si vybírali, na co mají zrovna chuť. Děti musely v cizím jazyce zvládnout vše - od přivítání hostů, přes doporučení jídel z menu, objednání jídla, konverzaci při čekání na jídlo až po závěrečné placení a pochvalu pro kuchaře. Dětem se projekt vydařil. Během něj si ověřily, že angličtina není jen předmět v učebnici, ale skvělý nástroj pro reálný život. LD



4. A a 5. A dobyly Mirákulum!
V úterý 16. června se třídy 4. A a 5. A společně vydaly na dlouho očekávaný školní výlet do populárního zábavního parku Mirákulum v Milovicích. Počasí nám stoprocentně přálo, a tak nic nebránilo tomu, abychom si den plný dobrodružství užili na maximum. Hned po příjezdu nás přivítal impozantní dřevěný hrad, který děti okamžitě zlákal k prozkoumávání. Během dne si žáci vyzkoušeli snad všechny atrakce, které park nabízí – od obřích trampolín, na kterých létali až do oblak, přes síťové prolézačky v korunách stromů, až po tajemné podzemní chodby, které prověřily jejich odvahu a orientační smysl. Nechyběla ani zasloužená pauza na společný oběd a odpočinek ve stínu rozkvetlých zahrad. Výlet se vydařil na jedničku. Domů jsme se vraceli sice unavení, ale plní skvělých zážitků, nových vzpomínek a s úsměvem od ucha k uchu. Podívejte se sami v naší fotogalerii, jak skvěle jsme se měli! AF + JV.




