Horké zážitky z Olejomlýnského parku
Na závěr školního roku jsme si opět dopřáli příjemné dopoledne v Olejomlýnském parku, kde pro nás ve spolupráci s Městskou policií Jirkov připravili program zaměřený na dopravní výchovu. Děti si nejprve vyzkoušely jízdu na koloběžkách na dětském dopravním hřišti a zároveň si prakticky procvičily znalost dopravních značek a pravidel silničního provozu. Pod vedením pana strážníka se učily správně reagovat na různé dopravní situace a ověřily si, jak dobře znají pravidla bezpečného pohybu na komunikacích. Po sportovním výkonu jsme vyhledali příjemný stín u rybníka, kde jsme si odpočinuli od horkého červnového počasí a před návratem do školy jsme si ještě zahráli několik našich oblíbených třídních her a užili si společné chvíle plné smíchu a pohody. Celé dopoledne jsme si velmi užili a děkujeme Městské policii Jirkov za zajímavý a poučný program. Přesto bychom rádi připojili jednu připomínku. V areálu dopravního hřiště i v celém parku bohužel chybí aspoň jednoduchý přístřešek, kde by se děti mohly schovat před silným sluncem a v klidu vyslechnout pokyny i závěrečné hodnocení pana strážníka. Zároveň jsme postrádali možnost využití toalety, protože v blízkém okolí není žádné sociální zařízení. Jinak si ale odnášíme hezké zážitky, ale také nové poznatky, které nám pomohou být bezpečnějšími účastníky silničního provozu. 🚲🛴☀️. JK, 4.B


Čtvrťáci v akci aneb jak jsme si osedlali koloběžky
V pátek 19. června se Olejomlýnský park v Jirkově proměnil v centrum dopravní výchovy. Městská policie Jirkov zde v rámci svého bezpečnostního programu připravila pro žáky čtvrtých tříd dopoledne plné praktického učení a zábavy. Hlavním dějištěm se stalo místní dopravní hřiště, kde si děti mohly vyzkoušet, jaké to je být aktivním účastníkem silničního provozu. Místo školních lavic tentokrát děti osedlaly koloběžky a vyrazily na trať. Cíl byl jasný: naučit se zvládat nástrahy provozu bezpečně a s přehledem. Všem čtvrťákům se to podařilo a za to jim patřilo ze strany městských strážníků velké poděkování. AF + JK.

Učíme se slovíčka poslepu!
Ve třídě 3. B jsme si užili netradiční hodinu angličtiny zaměřenou na slovní zásobu ovoce a zelenina. Nejprve děti přiřazovaly anglické názvy ke správným druhům ovoce a zeleniny. Poté přišla na řadu ochutnávka – se zavázanýma očima poznávaly jednotlivé potraviny a anglicky říkaly, co právě jedí. Největší zábava ale nastala ve chvíli, kdy se role obrátily a na řadu přišla paní učitelka. Každý si mohl vybrat jednu dobrotu a nechat ji hádat. Děti si tak procvičily nejen slovní zásobu, ale také komunikaci v angličtině, spolupráci a smyslové vnímání. Hodina byla plná smíchu, překvapení a nových slovíček. A jak se ukázalo, učit se anglicky může být opravdu chutné! 🍎🥒🍇🥕 LČ


Od hladiny Temže i z ptačí perspektivy
Červnový zájezd do Londýna nabídl účastníkům pár tradičních i nevšedních pohledů do tuto metropoli. Hned po příjezdu jsme od hladiny Temže počítali mosty, pod kterými proplula naše loď, včetně slavného Tower Bridge. Odpoledne jsme se na řeku a přilehlé budovy parlamentu mrkli "londýnským okem" z nadhledu 130 metrů. Hostitelské rodiny nám umožnily nahlédnout, jak je Británie multikulturní a co její obyvatelé mívají na talíři. Na závěr jsme se ze střechy jednoho mrakodrapu přesvědčili, jak se v Londýně propojuje moderní architektura s tou tradiční. Krátká závěrečná anketa, co se účastníkům líbilo nejvíc, neměla jednoznačného vítěze. Spíše potvrdila, že každý si mezi navštívenými atrakcemi našel tu svou - někdo filmová studia Warner Bros., jiný zase hrad Windsor. Všichni se pak shodli, že nejméně příjemné bylo čekání ve frontách. Ale i to k britské metropoli tak nějak patří, že? MŠ

Vlakem do Teplic
9 .A se vydala vlakem do Teplic. Na nádraží v Jirkově si žáci sami koupili zpáteční jízdenky a vyrazili jsme společně i s paní asistentkou Nikčou do víru severočeského lázeňského města. Část deváťáků čeká od září dojíždění na SŠ např.: do Mostu, Kadaně, tak jsme trénovali různé situace a orientaci na nádraží. Cesta rychlíkem utíkala svižně. Cestou jsme sledovali krásy i nepříliš hezké části našeho kraje. Nově zrekonstruované nádraží Teplice nás mile překvapilo. Prošli jsme se, seznámili jsme s historií lázeňství. Kolem divadla jsme se dostali k lázeňskému domu Beethoven, regionálnímu muzeu až do zámeckého parku, který jsme prošli. Žáci dostali rozchod v nákupním domě, kde se najedli. Zpátky jsme jeli menším osobním vlakem. Počasí příjemné bez deště. Máme před sebou společné poslední dny školy. IS



Za včelkami na farmu u Úštěku
Společně s našimi kamarády ze 2. A jsme se vydali na nezapomenutelnou exkurzi na včelí farmu nedaleko Úštěku. Čekal nás den plný nových zážitků, poznávání a dobrodružství. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života včel a práce včelaře. Každý z nás si mohl vyrobit vlastní svíčku z pravého včelího vosku a ti nejodvážnější si vyzkoušeli také skutečnou včelařskou kombinézu s ochranným sítem. Velkým zážitkem bylo držet v ruce trubce nebo si zblízka prohlédnout rám plný pilných dělnic. Ani deštivé počasí nám nedokázalo pokazit dobrou náladu. Užili jsme si společné chvíle na hřišti, pochutnali si na dobrotách, které nám s láskou připravily maminky, a celý den jsme si naplno užili. Domů jsme se vraceli sice trochu promoklí, ale zato plní nových vědomostí, zážitků a krásných společných vzpomínek. Děkujeme panu řidiči, že nás bezepečně zavezl tam i zpět, a také rodičům za výborné občerstvení. Na tento den budeme ještě dlouho vzpomínat! Žáci 1. B a 2. A se svými paní učitelkami. MF /foto M. Braunová/



Oranžový minivolejbal
V pátek 5. 6. se uskutečnil poslední turnaj tohoto školního roku ve volejbale. Tentokrát přišli našim sportovcům fandit spolužáci ze 3. B a protože fandili úžasně, Ondra a Ota si zaslouženě odnesli domů medaili nejvyšší- zlatou! Všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu a budeme se těšit na další turnaje! J.H.


Škola v přírodě
3 .A a 3. B zdraví z Levína. Sluníčko hřeje,☀️ výborně vaří😋 a užíváme si! J.H. a L.V.

Rozlučka 9. B ve Vrskmani
Žáci 9. B si užili svou závěrečnou rozlučku. Akce proběhla v prostoru před Benders Arénou ve Vrskmani, kde nám manželé Müllerovi připravili skvělé zázemí. Společně jsme vyrazili na procházku do přírody, zasportovali a zahráli si řadu her, poseděli u ohně, opekli buřty a přenocovali ve stanech na travnaté ploše poblíž arény. Velkým zážitkem bylo večerní bruslení s vlastním hudebním doprovodem, které se protáhlo do pozdních hodin. Na brusle se odvážně postavily i děti, které na nich dosud nestály. Přestože nám počasí nebylo vždy úplně nakloněno, nenechali jsme si jím pokazit náladu a společně si užili příjemné chvíle, na které budeme dlouho vzpomínat. Manželům Müllerovým děkujeme za ochotu, vstřícnost a perfektní zázemí. MFo




5. B mezi zvířaty
Školní výlet do Zooparku Chomutov byl příjemným zpestřením závěru školního roku. Viděli jsme hodně krásných zvířat, ale největší zájem vzbudili koně a opice, u kterých jsme se zastavili na delší pozorování. Součástí dne bylo také hraní na hřišti, odpočinek a společné sdílení svačin. Celý výlet probíhal v dobré náladě a odnesli jsme si dost hezkých zážitků. 5.B + L.D. a H.V
