Archiv článků

Filtr
 • Cyklisťák se vydařil

  Stejně jako v loňských letech i letos proběhl sportovní kurz v přírodě se zaměřením na cykloturistiku. Odvážní a stateční žáci 8. a 9. ročníků se postavili k horským velikánům čelem a zdolávali jeden vrchol za druhým. Úžasným sportovním výkonem zdolali všichni cyklisté nejvyšší vrchol Krušných hor - Klínovec. Gratulujeme!! Kromě toho, že naši mladí cyklisté udělali něco pro zdraví, zároveň poznávali úžasné krásy hor, na jejichž úpatí leží naše škola. Jana, Simča a Matěj

 • Deváťáci četli prvňákům a naopak

  Žáci 9.A a 9.B za několik dnů opustí tuto školu, proto svou štafetu předali symbolicky prvňákům. Jednu z posledních hodin českého jazyka strávili společně. 1.A deváťákům zahrála na flétnu a pohádku O řepě, 1.B zase ukázala, jak umí číst. Deváťáci svým malým kamarádům dávali hádanky a četli krátké příběhy. Společně pak řešili testové otázky. Prvňáci už se těší, až budou tak velcí, deváťáci zase nostalgicky zavzpomínali na své začátky ve škole.

 • Rozloučení 5. A

  Jako každý rok jsme se byli rozloučit před prázninami v hotelu Bremen. Zase jsme byli velmi mile pohoštěni a tentokrát i s překvapením - ukázkou leteckých modelů. Děkujeme třída 5.A +H.K.

 • Kluci, jste dobří ... zachovali jste se příkladně

  Dobrý den, pane řediteli, chtěla bych ještě touto cestou poděkovat Honzovi Zemanoviči a Kubovi Francovi ze 7.B. za duchapřítomnou pomoc mému synovi Bartovi Kouřilovi, které mu se stala ošklivá nehoda na kole. Oba dva zachovali klidnou hlavu a zavolali rychlou záchrannou službu a nejen to, dokonce byli tak hodní, že dotlačili Bártovo kolo k nám domu a informovali nás, co se Bártovi stalo. Nesmírně si jejich činu a ochoty vážím. Jsem jim za vše vděčná a nejenom já, ale i syn.  Hana Kouřilová

 • Tři prasátka? A proč ne víc?

  Když se v úterý 14. června vydala skupinka talentovaných čtvrťáků směrem k ZŠ Zahradní, netušili, jaké překvapení je tam čeká. Několik měsíců v hodinách angličtiny nacvičovali pohádkovou klasiku Three Little Pigs a nyní nadešla jejich premiéra. Zatímco vybalovali vlastnoručně vyrobené kulisy a kostýmy, ukázalo se, že stejnou pohádku si připravily i další dva divadelní soubory z ostatních škol. Naše verze diváky rozhodně nenudila, zvláště hladový vlk Matyáš Klůc diváky a divačky zaujal. A tak se ukázalo, že nějaké to prasátko navíc rozhodně neuškodí.