Koordinátor EVVO

Program environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty

ZŠ Jirkov, Studentská 1427, okr. Chomutov

Jana Kužminská, koordinátorka EVVO, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

„Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové, nádherné vydání.“    Hans Christian Andersen

Mým úkolem je plánovat, koordinovat a realizovat ve škole environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu, každoročně aktualizovat školní plán EVVO a rozvíjet a podporovat naše zapojení do mezinárodního dlouhodobého projektu Ekoškola.
Program Ekoškola byl vyhlášen v roce 1995 jako reakce na Summit Země v Riu de Janeiru s cílem zapojit mladé lidi do řešení problémů životního prostředí a udržitelného rozvoje. Česká republika se zapojila v roce 2005, naše škola vstoupila do programu na začátku roku 2013. Od té doby se všichni snažíme snižovat ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšit prostředí ve škole a jejím okolí. Za aktivity v oblasti EVVO byla naše škola oceněna již třetím titulem EKOŠKOLA. Je to mezinárodně uznávaný proces certifikace, při kterém školy získávají toto prestižní světové ocenění. V zaměření na environmentální vzdělávání, ochranu přírody, ekologii a zdravý způsob života budeme i nadále pokračovat. Věřím, že budeme pracovat i na nových projektech, jež by podpořily naši činnost do budoucna. Uvítáme náměty pro další činnosti. JK