Ekoškola                                                                  

Program Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí.

Naše škola získala tento titul již potřetí na období podzim 2018 - podzim 2022. Zprávu z auditu  a další informace týkající se Ekoškoly naleznete ZDE.

Přejít na stránky projektu

 

Recyklohraní                                                             

  • Od založení celostátního projektu Recyklohraní v září 2008 jsme do této soutěže zapojeni.
  • Za získané body jsme již pořídili např. školní fotoaparát, flashky a celou řadu zábavných i naučných encyklopedií pro žáky.
  • Pravidelně objednáváme odvoz baterií a drobného elektrozařízení, účastníme se také soutěže ve sběru vysloužilých mobilních telefonů.

Přejít na stránky projektu

 

Zápisy ze schůzek školního senátu a ekotýmu naleznete ZDE.

Již 7. rokem spolupracujeme s GREEN LIFE - NEPZ

V úterý 2.10. 2018 proběhl u nás ve škole další díl ze série projektu "Nejbohatší ekosystémy planety Země". Tento projekt má za úkol ochranu tygrů, slonů a dalších zvířat žijících na Sumatře v Indonésii a spočívá hlavně v monitorování ohrožených druhů pomocí fotopastí a také v odhalování pytláckých aktivit. Viděli jsme obrázky pytlů plných ptáčků určených k černému prodeji, dozvěděli jsme se něco o operaci "Sloni" – jak dostat slony z palmových plantáží do bezpečí za pomoci vrtulníku a jak tygří komando řešilo krávu strženou tygrem u řeky Bohorok. Hlavním tématem byly ale mořské želvy a jejich ekosystém, o tom jsme zhlédli i film a pověděli si o znečišťování vod plastovými materiály. Jan Smělý