Ekoškola                                                                  

Program Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí.

Naše škola získala tento titul již potřetí na období podzim 2018 - podzim 2022. Zprávu z auditu  a další informace týkající se Ekoškoly naleznete ZDE.

Přejít na stránky projektu

 

Recyklohraní                                                             

  • Od založení celostátního projektu Recyklohraní v září 2008 jsme do této soutěže zapojeni.
  • Za získané body jsme již pořídili např. školní fotoaparát, flashky a celou řadu zábavných i naučných encyklopedií pro žáky.
  • Pravidelně objednáváme odvoz baterií a drobného elektrozařízení, účastníme se také soutěže ve sběru vysloužilých mobilních telefonů.

Přejít na stránky projektu

 

Zápisy ze schůzek školního senátu a ekotýmu naleznete ZDE.

Hmyzí hotel na školní zahradě

Dnešní den se naše škola zapojila do projektu 72 hodin. A co bylo na programu? Inu vybudování hotelu pro hmyzí drobotinu na školním pozemku. Pan školník se postaral o zabetonování základů domku, žáci z 9. B spolu s panem školníkem nainstalovali domek, který pod vedením pana učitele Čermáka při hodinách pracovních činností vyrobili. Aby se hmyz cítil v hotelu dobře, o to se postarali žáci 2. B, 8. A, 8. B a 9. C, kteří vyplnili jednotlivé „pokoje“ přírodním materiálem. Jak se jim to povedlo, posuďte sami. Teď už se jen můžeme těšit na pozorování broučků při hodinách přírodovědy či přírodopisu. LH, JK a ekotým